Новини 2016 року

Український уряд буде повністю фінансувати програму опіоїдної замісної терапії

Уряд України оголосив, що в 2017 році програма опіоїдної замісної терапії для людей, що вживають наркотики, буде повністю фінансуватися з державного бюджету.

Споживачі ін'єкційних наркотиків - це група населення в Україні, найбільш схильна до ризику інфікування ВІЛ.

Всеукраїнська мережі людей, що живуть з ВІЛ

Приблизно 500 000 доларів США буде виділено для того, щоб 8 000 чоловік, які вживають ін'єкційні наркотики, продовжували отримувати терапію у 2017 році.

Україна реалізує програму опіоїдної замісної терапії протягом 12 років за фінансової підтримки Глобального фонду по боротьбі зі СНІДом, туберкульозом та малярією, технічної підтримки ЮНЕЙДС і через партнерські відносини з організаціями громадянського суспільства. Люди, що вживають наркотики з хронічною опіоїдною залежністю, беруть участь в програмі замісної терапії на основі метадону (таблетки або рідкий метадон) або бупренорфіну (таблетки). Працівники охорони здоров'я забезпечують їм щоденну підтримку та консультування.

За оцінками ЮНЕЙДС, в 2015 році було 16 000 нових випадків ВІЛ-інфекції, а число людей, що живуть з ВІЛ в Україні, в тому ж році досягло 220 000.

ДЛЯ ЦИТУВАННЯ

«Ми зробили серйозний крок вперед збільшення державного фінансування програм протидії ВІЛ і туберкульозу в Україні. Це наш ідеологічний вибір. Це не просто наші міжнародні зобов'язання, що взяла на себе Україна. Ми робимо це, в першу чергу, для тих людей, які зіштовхувалися з цими тяжкими захворюваннями і потребують нашої допомоги».

Павло Розенко, віце-прем'єр-міністр України

«ЮНЕЙДС вітає рішення українського уряду, який підтримали все партнери і всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ. Зобов'язання сторін і загальна відповідальність мають важливе значення для припинення епідемії СНІДу як загрози громадської охорони здоров'я».

Віней П. Салдана, регіональний директор ЮНЕЙДС
для країн Східної Європи та Центральної Азії

«Вперше в історії України програма замісної терапії фінансуватиме з держбюджету і в повному обсязі. Це була титанічна праця, заради якої об'єдналися і активісти, і експерти, і лідери думок з державного і громадського сектору».

Дмитро Шерембей, голова Всеукраїнської мережі людей, що живуть з ВІЛ