Важливі події

Не дай СНІДу шанс!

Не дай СНІДу шанс! Майже 70% випадків інфікування ВІЛ в Україні відбуваються статевим шляхом.

Не дай СНІДу шанс!

Україна є країною з високим рівнем поширення ВІЛ-інфекції. За національними оцінками нині в Україні 220 000 людей живуть з ВІЛ. Але лише 121 000 з них знаходиться під медичним наглядом. Це означає, що майже половина людей, які живуть з ВІЛ, не знають про свій ВІЛ статус.

Лише кожна п'ята молода людина проходила тестування на ВІЛ - решта ж не бачать у цьому необхідності, тому що не відносять себе до людей групи ризику.

З метою підвищення обізнаності населення щодо ВІЛ / СНІДу в листопаді 2015 року Міністерство охорони здоров'я, Український центр контролю за соціально небезпечними хворобами МОЗ України, ЮНЕЙДС та представництво GIZ розпочали спільну інформаційну кампанію, обличчам якої стала регіональний посол доброї волі ЮНЕЙДС в країнах Східної Європи та Центральної Азії Віра Брежнєва.

27 листопада 2015 року відбулось офіційне підписання угоди щодо партнерства у боротьбі з ВІЛ/СНІД між Міністерством охорони здоров'я, Український центр контролю за соціально небезпечними хворобами МОЗ України, ЮНЕЙДС та GIZ

Наталія Нізова, директор ДУ «Український центр контролю за соціально небезпечними хворобами МОЗ України» (УЦКС)

«Кожного дня в Україні, діагноз ВІЛ-інфекція встановлюється 53 особам, а від наслідків хвороб, спричинених СНІДом, помирає 9 осіб. Кожна друга людина, яка живе з ВІЛ, не знає про свій статус і залишається поза медичним спостереженням. В цій ситуації профілактична робота з протидії ВІЛ серед загального населеня є надзвичайно важливою, адже попереджувати – завжди простіше, аніж лікувати».

Сабіне Мюллер, Регіональний директор GIZ в Україні та в Республіці Білорусь

«Сьогодні мало хто згадує, що Німеччина стикнулася із однією з найтяжчих епідемій ВІЛ у Європі. Досить довго всі спроби не приносили суттєвих результатів, адже зосереджувалися переважно на уразливих групах. І лише тоді, коли профілактичні та освітні програми охопили все суспільство та об’єднали зусилля всіх секторів (державних інституцій, приватного сектору, громяндського суспільства), вдалося досягти результату.

Сьогодні, Німеччина ділиться своїм досвідом з Україною. З 2009р. в рамках співпраці Україна-Німеччина, GIZ спільно з Міністерством охорони здоров’я України успішно впроваджують Всеукраїнську інформаційну кампанію «Не Дай СНІДу Шанс!», яка базується на найкращих практиках та досягненнях подібної німецької кампанії. Сьогодні ми із радістю презентуємо нову хвилю нашої Кампанії, і надалі будемо підтримувати наших українських партнерів у протидії СНІД»

Віней Салдана, Регіональний директор ЮНЕЙДС у країнах Східної Європи та Центральної Азії

«ЮНЕЙДС співпрацює із національними партнерами задля реалізації нової стратегії 90-90-90, що включає в себе досягнення до 2020р. таких показників: 90% людей, які живуть з ВІЛ, знають свій ВІЛ-статус; 90% людей, які живуть з ВІЛ та знають свій ВІЛ-статус, отримують антиретровірусне лікування; у 90% людей, які отримують лікування, досягнуто зниження вірусного навантаження. В Україні ж особливістю Кампанії стане її інтегрований характер, адже вона включатиме два взаємопов’язані етапи – популяризація тестування на ВІЛ та використання презервативів»

У 2016 році партнери розпочали нову інформаційну компанію "Вірю - не вірю".

Приходь 26 листопада до магазину "АШАН" та пройди безкоштовне анонімне тестування на ВІЛ. Акція проходить з 12:00 до 18:00 у Києві, Кривому Розі, Львові, Одесі, Запоріжжі.

!---->

Leave a comment

back to top