Важливі події

Всесвітній день боротьби зі СНІДом в Україні відзначається 1 грудня 2016 року

Головна тема Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом цього року – це ПРОФІЛАКТИКА. Слоган інформаціно-адвокаційної кампанії - «Я за профілактику ВІЛ!», який візуалізується у зображені піднятої руки. (Hands up for #HIVprevention).

Кожен тиждень кампанії, присвячений одному з напрямків профілактики ВІЛ:

Календар подій до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом 2016 в Україні

10-16
Жовтня

Тиждень глобальної кампанії до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом присвячений зменшенню шкоди

Люди, які вживають ін'єкційні наркотики мають обмежений доступ до програм профілактики ВІЛ, лікуванню, догляду та підтримці, тому що споживання наркотиків є вкрай стигматизованим і криміналізованим. Саме тому їх ризик ВІЛ-інфікування в 24 рази вищий, ніж у пересічних людей. Програми обміну голок та шприців знижують ризик інфікування ВІЛ, гепатитом С та іншими інфекціями, які передаються через кров. Замісна терапія та інші заходи лікування наркотичної залежності знижують вразливість та допомагають отримувати медичні та соціальні послуги.

Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ підтримала тиждень глобальної кампанії до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом присвячений зменшенню шкоди.

7-13
Листопада

Тиждень глобальної кампанії до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом присвячений посиленню можливостей молодих жінок та дівчат

Програма розвитку ООН в Україні закликає: Підтримаємо кампанію «Hands up for #HIVprevention” до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом для збільшення доступу жінок і дівчаток до інформації та лікування!

У світі жінки та дівчатка-підлітки складають більше половини всіх людей, що живуть з ВІЛ! Нерівне культурне, соціальне та економічне становище в суспільстві обмежує вибір жінок, їх можливості, доступ до інформації, охорони здоров'я, соціальних послуг, освіти та зайнятості. Стигма і дискримінація, а також несправедливі закони і культурні практики, ще більше поглиблюють вразливість жінок до інфікування ВІЛ та нівелюють намагання подолати епідемію.

Фонд Народонаселення ООН в Україні підтримує кампанію Hands up for #HIVprevention до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, яка цього тижня присвячена гендерній рівності. "Ми вкотре наголошуємо, що розширення можливостей жінок та дівчаток - важлива передумова протидії СНІДу і закликаємо і вас підтримати адвокаційну кампанію!" - звертаються наші колеги до всіх партнерів.

Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров'я (LHSI). Посилення можливостей жінок є ключовим у профілактиці ВІЛ. Зупинемо поширення ВІЛ через подолання гендерної нерівності! Ми підтримуємо ВСесвітній день боротьби зі СНІДом та Кампанію Я за профілактику ВІЛ!

14-20
Листопада

Тиждень глобальної кампанії до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом присвячений Тестуванню на ВІЛ та зниженню вірусного навантаження.

ЮНЕЙДС в Україні спільно з представниками організацій, які об'єднують ключові групи населення та нашими партнерами і друзями з Голландії підтримує тиждень тестування на ВІЛ.

!--
21-27
Листопада

Тиждень глобальної кампанії до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом присвячений Ключовим групам

27-30
Листопада

Тиждень глобальної кампанії до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом присвячений Інвестиціям у профілактику ВІЛ

18-25
Листопада

Європейський тиждень тестування на ВІЛ та гепатити

17
Листопада
1
грудня

Інформаційна кампанія AHF "New Love" на вулицях, метро та кінотеатрах міста Києва, а також у 12 областях України на 150 сайтах. До цієї кампанії створений вебсайт на якому можна знайти найближчу локацію для безкоштовного тестування на ВІЛ, яке також підтримує AHF. Організації можут також замовити мінівен для тестування заповнивши заявку.

-->
23
Листопада

Оприлюднення Глобального звіту ЮНЕЙДС до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом в рамках церемонії закриття національної конференції зі СНІДу

Напередодні Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, ЮНЕЙДС оприлюднив звіт "Ступаючи на шлях прискорення у подоланні СНІДу: Підходи, які ґрунтуються на життєвому циклі" - Get on the Fast-Track: the life-cycle approach to HIV.

У звіті використаний інноваційний підхід до аналізу даних, який демонструє в які періоди життя люди є найбільш уразливі до ВІЛ. Так, серед іншого, зазначається, що вік 15-24 років є дуже небезпечний час для молодих жінок з огляду на ризик інфікування ВІЛ.

Національна презентація звіту відбулась під час церемонії закриття Третьої національної науково-практичної конференції з питань ВІЛ/СНІДу спільною доповіддю профессора Мартіна Донах'ю ВООЗ та Яцека Тишко, ЮНЕЙДС Україна.

24
Листопада

У прес-центрі УНІАН відбулась спільна прес-конференція, в якій взяли участь в.о. Міністра охорони здоров’я України доктор Уляна Супрун, Заступник директора GIZ Бюро в Україні, Керівник Проекту «Консультування з ВІЛ/СНІД та підтримка інституцій» пан Ніколас Хемпель, Директор ЮНЕЙДС в Україні пан Яцек Тишко та Радник посольства Німеччини в Україні з питань економічного співробітництва і розвитку пані Даніела Бергельт. Конференція присвячена Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом, інформаційній кампанії «Вірю – Не вірю» та кампанії безкоштовного і анонімного тестування на ВІЛ, вірусні гепатити В і С та сифіліс.

25
Листопада

Павло Розенко, Віце-прем'єр-міністр України підтримав кампанію тестування на ВІЛ в рамках спільної ініціативи МОЗ-GIZ-ЮНЕЙДС «Вірю - Не Вірю».

26
Листопада

Безкоштовне добровільне і анонімне консультування і тестування на ВІЛ, вірусні гепатити В і С та сифіліс під гаслом кампанії "Вірю - Не Вірю" відбулось у десяти гіпермаркетах AШАН в містах Київ, Кривий Ріг, Запоріжжя, Одеса та Львів.

В.о. Міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун особисто завітала до АШАНу у м. Києві для того, щоб підтримати кампанію та зробила тест на ВІЛ, щоб власним прикладом заохотити людей знати свій ВІЛ-статус.

Підтримали кампанію і агентства системи ООН залучившись до тестування. Зокрема колеги з Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН).

Всього під час акції в АШАНах було протестовано 3006 осіб. З них, було виявлено 32 випадки ВІЛ-інфекції, 15 випадків гепатиту В, 83 випадки гепатиту С та 24 випадки сифілісу.

Кампанію підтримало об'єднання підлітків та молоді "Teenergizer"

29
Листопада

Офіційна церемонія відкриття пункту тестування на ВІЛ AHF Checkpoint.kiev та прес конференція (Київ, вул. Шулявська 5 офіс 10). Відкриття пункту тестування реалізується в рамках підписаного мером Києва Віталієм Кличком Паризької декларації та досягнення стратегічних цільових показників 90 90 90 ініціативи ЮНЕЙДС щодо подолання СНІДу у великих містах.

30
Листопада

Під час прес конференції міський голова Києва, Віталій Кличко оголосив про початок пілотного проекту електронної медичної системи, яка в січні стартує в Подільському районі. «Ми беремо найкращі приклади, які працюють у всьому світі, і втілюємо їх у Києві, щоби вони ефективно працювали в нашому місті. І нам допомагають міжнародні організації, фахівці та інвестори», – сказав Київський міський голова. Директор ЮНЕЙДС в Україні, Яцек Тишко зазначив, що впровадження нової медичної системи, а також вдосконалення та децентралізація послуг з ВІЛ сприятиме досягненню показників 90 90 90 в рамках Ініціативи щодо подолання СНІДу в м.Києві.

Презентація пілотного проекту з розвитку медицини у Подільському районі Києва.

1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Прес конференція Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ та партнерів національної відповіді на СНІД традиційно відбулась біля меморіалу "Червона стрічка". Це перший Всесвітній день боротьби зі СНІДом в Україні, який був схожий на свято, оскільки наступного року 101 000 людей, які живуть з ВІЛ отримуватимуть лікування. Нині лікування отримують близько 66 000 ЛЖВ. Саме тому, цьогорічна акція мала назву "Абонемент на життя".

!-
-->
У парку Шевченко відбулась прес конференція Альянсу громадського здоров’я і партнерів до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом та розважально-освітня акція для молоді з профілактики ВІЛ. Головною темою заходу стало тестування на ВІЛ. Учасники заходу, переважно студенти, отримали набори для самотестування.
Також до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом Альянс Громадського здоров'я організував флеш моб #PutRedRibbonOn #ПовяжиЧервонуСтрічку.
До всесвітнього дня боротьби зі СНІДом долучились профспілки залізничників і транспортнх будівельників Києва, Харкова, Дніпра, Кривого Рогу, Ужгороду, Полтави та інших міст. За підтримки Альянс громадського здоров'я співробітникам Укрзалізниці було передано 66 000 презервативів та велика кількість інфоматеріалів.
У Всесвітній день боротьби зі СНІДом адміністратори та співробітники сервісних центрів Міністерства внутрішніх справ України по всій країні вийшли на роботу з червоними стрічками.
Заклик виконати обіцянку і зупинити СНІД в Україні на 17 тис. кв. метрів ТРЦ Гуллівер у Києві 1 грудня у Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Ініціатива Фонд АНТИСНІД США - AHF.

Кампанію присвячену профілактиці ВІЛ до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом у 2016 році в Україні, яка проходила під гаслом "Я за профілактику ВІЛ!" Hands Up for HIV Prevention підтримали організації системи ООН, урядові партнери та громадянське суспільство.

Фонд народонаселення в Україні

Міжнародна організація праці (ILO)

Програма Розвитку ООН в Україні (ПРООН)

Програма Профілактики ВІЛ/СНІД GIZ в Україні

МБФ «СПИД Фонд Восток-Запад» (AFEW-Украина)

РДО Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров'я (LHSI Ukraine)

НДО 100% ЖИТТЯ Київ (Київська мережа ЛЖВ)

Центр громадського здоров'я МОЗ України

Leave a comment

back to top