Партнери ЮНЕЙДС

Уряд України

Національна відповідь на епідемію ВІЛ в Україні організована під керівництвом Уряду України, як зазначено у Загальнодержавній програмі забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2009 - 2013 роки (Загальнодержавна програма). Уряд України координує впровадження багатосекторної Загальнодержавної програми та несе основну відповідальність щодо її результатів.

Підвищення Загальнодержавної програми до рівня закону, прийнятого Верховною Радою України у 2009 році, забезпечує право на пріоритетне фінансування з державного та місцевих бюджетів, підтверджує пріоритетність для державної політики з охорони здоров’я та соціального розвитку подолання викликів епідемії у всій повноті та для кожного громадянина зокрема. Внаслідок цього, у 2012 році понад 43,000 пацієнтів, які живуть з ВІЛ в Україні, будуть отримувати антиретровірусну терапію за кошти державного бюджету.

Уряд України

Міністерство охорони здоров'я України

Міністерство освіти і науки України

Міністерство соціальної політики України

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України

Міністерство внутрішніх справ України

Міністерство закордонних справ України

Міністерство оборони України

Уповноважений Верховної Ради України з прав Людини

Партнери з розвитку

В Україні міжнародна спільнота надає технічну допомогу та підтримує розбудову національної відповіді на ВІЛ, привносячи знання, міжнародний досвід, та найкращі практики на рівень країни та, із узгодженням із цілями та стратегіями країни, виділяє значні ресурси на розширення масштабів діяльності щодо забезпечення універсального доступу до профілактики, лікування, догляду та підтримки усім людям, які живуть із ВІЛ або постраждали від епідемії ВІЛ. Україна є реципієнтом коштів, наданих в рамках раундів 6 та 10 грантів Глобального Фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією, спрямованих на фінасування програм відповідно до державних пріоритетів та запроваджуваних національними партнерами.

Ефективне партнерство є ключовим для успішної та сталої відповіді на ВІЛ, виступаючи каталізатором змін та забезпечуючи відповідальність за політичні зобов’язання. Важливість міжнародного співробітництва для глобальної відповіді на ВІЛ визнана як на міжнародному, так і на регіональному та на рівні країн, та вітається як символ глобальної солідарності та спільних зобов’язань.

Кілька міжнародних партнерів з розвитку наразі представлені в Україні з метою допомоги у розбудові потенціалу країни та підтримки боротьби з епідемією ВІЛ в країні.

Глобальний Фонд для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID)

Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ)

Представництво Європейського Союзу в Україні

The Futures Group

PATH

French Red Cross

Громадське суспільство

Громадське суспільство відіграє критично важливу роль у національній відповіді на епідемію ВІЛ, висловлюючи різні думки та представляючи різні точки зору. Важливість внеску від повного спектру партнерів з громадського суспільства не можна переоцінити у сфері розвитку, імплементації та забезпеченні життєздатності профілактики ВІЛ, програм догляду та підтримки, спрямованих на ключові групи населення, які мають підвищений ризик щодо ВІЛ, молодь, а також на загальне суспільство, та у розширенні масштабу діяльності щодо забезпечення загального доступу до профілактики, лікування, догляду та підтримки всіх людей, які живуть з ВІЛ або постраждали від епідемії ВІЛ.

Багато неурядових організацій та партнерів громадського суспільства наразі працюють у сфері ВІЛ в Україні, серед яких є і громади людей, які живуть з ВІЛ. Дві неурядові організації – Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ, та Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні також є основними реципієнтами коштів, наданих в рамках раундів 6 та 10 грантів Глобального Фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією для України.

Всеукраїнська асоціація зменшення шкоди

Всеукраїнська Мережа людей, що живуть з ВІЛ

Всеукраїнський благодійний фонд «Коаліція ВІЛ-сервісних організацій»

Східноєвропейське та Центральноазійське Об'єднання людей, що живуть з ВІЛ

Фонд Олени Пінчук "АнтиСНІД"

ГО «Гей-Альянс»

Гей-Фурум України

Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні

Міжнародний інститут проблем ВІЛ/СНІДу та туберкульозу

Міжнародний фонд «Відродження»

Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров'я

Товариство Червоного Хреста України

Спілка підприємців малих, середніх і приватизованих підприємств України